POLITICS

زنان معترض: طالبان شرکای بسیاری مثل الظواهری دارند که خواستار حمله به نقاط مختلف جهان از افغانستان هستند

حرکت خودجوش زنان مبارز افغانستان می‌گویند که طالبان شرکای بسیاری مثل الظواهری دارند که خواستار حمله به نقاط مختلف جهان از افغانستان هستند.

آنان گردهمایی‌شان را روز گذشته (پنج‌شنبه، ۱۳ اسد) در فضای بسته و با پوشاندن صورت‌شان برگزار کرده‌اند.

آنان گفته‌اند که افغانستان لانه‌ی تروریسم نه بل‌که حکومت تروریستان بوده که این امر موجب خطر بالقوه امنیتی گذشته و به یک خطر کاملن بالفعل مبدل شده است.

آنان با اشاره به حضور رهبر القاعده در خاک افغانستان می‌گویند که طالبان هم‌دستان بسیاری مثل ایمن الظواهری دارند که می‌خواهند از این کشور به نقاط مختلف جهان حمله کنند. این زنان تأکید کرده‌اند: «حکومت تروریستی هرگز حکومت مردم نمی‌شود.»

عضوهای حرکت خودجوش زنان مبارز از جامعه جهانی خواسته‌اند که به طالبان مشروعیت جهانی ندهند. آنان اضافه کرده‌اند که سایر زنان باید اعتراض شان را نسبت به گذشته گسترش دهند و به صورت مشترک از جامعه جهانی بخواهند که حکومت ائتلافی تروریستان (طالبان) را به رسمیت نشناسند.

این اعتراض در حالی صورت می‌گیرد که نهادهای حقوق بشری بار‌ها اعلام کردند که با گذشت هر روز زنان در افغانستان از عرصه عمومی حذف می‌شوند.

با این حال به‌دنبال سرکوب گسترده زنان از سوی طالبان برخی از زنان در مکان‌های سربسته به اعتراض شان ادامه داده‌اند.

The post زنان معترض: طالبان شرکای بسیاری مثل الظواهری دارند که خواستار حمله به نقاط مختلف جهان از افغانستان هستند appeared first on Aamaj News.Source: Aamaj News

Related Articles

Back to top button